Konkrétní programy připravujeme na míru a přání pořadatele, ať už se jedná o samostatné koncerty či vystoupení v rámci různých akcí (vernisáže, hudební či literární večery, doprovod liturgie, svatební obřady atd.)
Středověká hudba
V hudbě z období gotiky a rané renesance se zaměřujeme především na dvorskou lyriku, milostné písně trubadúrů a truvérů, písně k české státnosti, gregoriánský chorál či mystickou hudbu sv. Hildegardy z Bingenu.
Využíváme repliky dobových nástrojů, jako je středověká harfa a kvinterna, z dechových nástrojů kravské rohy, šalmaje či cornamusu. Možnost vystoupení v dobových kostýmech. Vystupujeme jako duo nebo jako součást hudebního souboru Gemini musicales. gemini.varhany.org
„Česká duchovní a milostná lyrika“
Duchovní a milostné písně českého středověku a jejich vzájemné prolínání. Duchovní hymny především s mariánskou tematikou, která byla ve středověku velmi oblíbená, jako O Maria, matko milostivá či Planktus Panny Marie doplní písně s milostným podtextem, jako Otep myrhy, Dřievo sě listem odievá či Závišova píseň.
„Mystika sv. Hildegardy“
Mystická a duchovními prožitky naplněná hudba sv. Hildegardy z Bingenu je niternou a emotivní výpovědí této světice o vnitřním vztahu k Nejvyššímu Bohu.
Barokní hudba
Barokní hudba nás inspiruje svojí hravostí, virtuozitou a líbivými melodiemi. Zaměřujeme zejména na repertoár pro soprán a harfu italských autorů 17. a 18. století. Rády objevujeme též klenoty české barokní hudby či pozoruhodnou tvorbu J. A. Komenského.
„Amore mio“
Hudba italských autorů 17. a 18. století pro soprán a harfu. S tímto programem vystupujeme buď jako duo soprán + harfa nebo jako větší ansámbl v obsazení: soprán, mezzosoprán, harfa, případně další nástroje (housle, flétna..) dle potřeby.
„Z Čech až do slunné Itálie“
Raně barokní hudba 17. století pro soprán, mezzosoprán a harfu, ve které se zaměřujeme na pronikání barokního stylu hudby z Itálie až na naše území.
„Písně staré Čechie“
Program nabídne český písňový repertoár zapsaný v renesančních a raně barokních kancionálech. Zodpoví též otázku, jak blízko k sobě má píseň duchovní a milostná? Nahlédneme do Franusova codexu, Loutny české Adama Michny z Otradovic, Zdoroslavíčka Felixe Kadlinského, Amsterodamského kancionálu Jana Amose Komenského či sbírky Cultus Harmonicus Alberika Mazáka.
„Orbis musicus“
V tomto programu představujeme nevšední písně českého filosofa, spisovatele a pedagoga J. A. Komenského.
Hebrejská hudba
Rády pronikáme do emocemi nabité hudby sefardských a aškenázských Židů, v teoretickém i praktickém bádání se věnujeme také biblické hudbě.
„Písně španělských Židů“
Milostné písně sefardských židů pro hlas, harfu a perkuse jako výpověď o nezměrné síle lásky a touhy po svobodném životě, která přetrvává věky.
Současná hudba
V oblasti současné hudby vybíráme z autorů 20. a 21. století a to jak „vážných“, tak „nevážných“. Rády se např. necháváme inspirovat jazzovou hudbou.